0464 606 0 336

destek@dumansoft.com

ÇALIŞMA SAATLERİ   09:00 - 19:00

DumanSoft Akademi
Anasayfa Blog Yandex Mail Kurulumu ve Ayarları

Yandex Mail Kurulumu ve Ayarları

Bilindiği üzere paylaşımlı sunucularda gönderdiğimiz maillerin spama düşme olasılığı yüksektir. Kurumsal mail veya özel ip adresi satın alsanız dahi %100 gelen kutusuna düşme garantisi verilmemektedir.

Kurumsal mail veya özel ip gibi seçenekler tercih edilebilir olsa da bu hizmetlere yüksek bütçeler ayırmak yerine yandexin mail sunucularını ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Yandex kurumsal mail ayarları için aşağıda ki adımları uygulayabilirsiniz.

 

İlk olarak kurumsal.yandex.com.tr sitesine girerek bir yandex mail oluşturarak giriş yapıyoruz. Yandex.Mail’iniz için alan adı girin linkine tıkladıkdan sonra alan adımızı giriyoruz ve alan adı ekle linkine tıklıyoruz.

 

1.Adımda alan adınızı yandexe kaydedip doğrulama yapmanız gerekmektedir. Bu işlem gerçekleştirdiğinizde alan adının sahibi olduğunuzu kanıtlamış olacaksınız. Alan adı doğrulama işlemlerinde birçok doğrulama yöntemi mevcuttur. Alan adının sahibi olduğunuzu doğrulayın bölümü altında yer alan doğrulama seçeneklerinden herhangi biri üzerinde işlem yapabilrisiniz.

 

 

2. Adımda kullanmak istediğiniz alan adının sahibi olduğunuzu doğrulamanızı ve sonra sizden MX kayıtlarınızı düzenlemenizi isteyecektir. MX kayıtlarını  cPanelinizde bulunan Zone Editör ile düzenleyebilir veya hosting sağlayıcınızdan düzenlemesini isteyebilirsiniz. Yapacağınız MX değişiklikleri global sunucularda ortalama 12 saat içinde tamamen yansımış olucaktır. MX değişikliği ve global sunuculara yayılması tamamlandıktan sonra doğrulama için MX kayıtlarını kontrol et butonuna tıklayarak işlemi sonlandıracaksınız.

 

 

Bu işlemleri tamamlandıktan sonra ” Alan adının sahibi olduğunuzu doğrulayın ” ve ” MX kayıtlarını ayarlayın ” alanları artık gözükmeyecektir. Bu alanlar yerine ” Alan Adı Bağlandı ” yazısını göreceksiniz.. İlgili yazı ile karşılaşmanızın ardından işlemler tamamlanmış olucaktır. Mailiniz kuruldu artık istediğiniz maili ekleyebilir ve spama düşme korkusu olmadan kullanabilirsiniz. Yandex mail kullanımlarında gelen kutuna düşme oranı %90 dan fazladır.Bu yazı 6594 kere okundu.

DİĞER YAZILAR

Bizi Arayın 0464 606 0 336

Bizi Arayın 0464 606 0 336

Piriçelebi Mah. Cumhuriyet Cad. Benli İş Hanı Kat: 1 Merkez / RİZE
0464 606 0 336
destek@dumansoft.com

Firmamız 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır.
© 2005 - 2021  DumanSoft Web Tasarım ve Reklam Ajansı.  Tüm hakları saklıdır.
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
DUMANSOFT CANLI DESTEK
İşiniz için en uygun ekip arkadaşımız ile iletişim kurabilirsiniz.
Web Gelistirici
Müşteri Temsilcisi
Tüm genel sorular ve bilgi alma.
Şuan AKTİF
Seo Danismani
Teknik Destek
Teknik sorular ve destek .
Şuan AKTİF
DumanSoft Reklam Uzmani
Muhasebe
Ücretlendirmeler ve diğer konular.
Şuan AKTİF