DumanSoft
Sepetiniz

Marka Tescil

Haksız rekabet, markalaşma ile biter!

Marka Tescil
Marka Tescil

Haksız rekabet, markalaşma ile biter!

Bir marka, bir şirketin ürünlerini veya hizmetlerini başka bir şirketin ürünlerinden veya hizmetlerinden ayırt etmek ve tanımlamak için kullanılan bir kelime, cümle, sembol veya tasarımdır. Türkiye'de, marka tescil süreci Türk Patent ve Marka Kurumu (TPTO) tarafından yürütülür. Türkiye'de bir marka tescil etmek istiyorsanız, gerekli belgeler ve ücretlerle birlikte bir marka tescil ofisine başvurmanız gerekir. Başvuru sonrasında marka tescil işlemleriniz başlatılır ve takibi yapılır.

Neden Markamı Tescillemeliyim?
Marka tescilleme, markanızı diğer şirketlerin markalarından ayırt etmenize yardımcı olur ve markanızın değerini artırır. Marka tescilleme ayrıca, markanızı koruma hakkı verir. Tescil edilmiş bir marka, markanızı diğerlerinden ayırt etmenize yardımcı olur ve diğer şirketlerin markanızı taklit etmesini önler. Tescil edilmiş bir marka ayrıca, markanızın ürünlerini ve hizmetlerini pazarlarken kullanılmasını sağlar.

Tescil süreci Ne Kadar Sürer?
Marka tescil süresi başvuru yoğunluğuna göre 2 ay ila 10 ay arasında sürebilmektedir. Eğer herhangi bir itiraz gelmezse ortalama 3-4 ayda marka tescil belgeniz çıkmış olur. İtiraz ve benzeri durumlarda süreç uzamaktadır.

Markanızı tescil ettirmek için hemen bizi arayabilir veya altta ki Proje Başlat butonuna tıklayabilirsiniz.

1