Google sıralamanız oturumunuza veya tarayıcınıza bağlı olarak bazen size farklı gözükebilir. Bunu önlemek için bir çok site sahibi google sıra bulucu araçlarından faydalanmaktadır. Bu araçların bir çoğu ücretli bir kısmıda ücretsizdir. Tabi ki ucuz etin yahnisi hoş olmayacağı gibi ücretsiz olarak hizmet veren google sıra bulucuların bir çoğu da doğru sonuç gösterememekte.

Bu durumu çok kolay aşabiliriz aslında. Öncelikle kullandığınız tarayıcıda yeni gizli pencere açarak oturumumuzu pasifleştiriyoruz. Bu durum eğer tarayıcımızda mail adresimiz açıksa bize yanlış sonuç göstermesini engellemiş oluyor. Sonrasında "https://www.google.com.tr/search?num=10000&q=aranacakkelime" bu linki kopyalayıp gizli penceremizin adres satırın yapıştırıp aranacakkelime yazan yere hedef kelimemizi yazıyoruz ve arıyoruz. Çıkan sonuçlar içerisinde kendi sitemizi ctrl+f kısa yolu ile arayabilirsiniz.

 

Görüldüğü üzere herhangi ücretli bir uygulama satın almanıza gerek kalmadığı gibi ücretsiz uygulamalara da inanmak yerine kendi aramanızı kendiniz manuel şekilde yapabilirsiniz. Bu arama size en organik ve en doğal sonuçları verecektir.